Praha 8

Mgr. Petr HANNIG

předseda politické strany ROZUMNÍ, Praha
kandidát na senátora za volební obvod č. 23 (Praha 8)

názory Mgr. Petra Hanniga si můžete přečíst na jeho blogu, který patří k nejčtenějším na iDNES.cz – https://hannig.blog.idnes.cz/

O Petru Hannigovi
(* 20. ledna 1946, Ústí nad Labem)

Mgr. Petr Hannig, kandidát na prezidenta, o němž mnozí říkali, že nebýt prezidenta Miloše Zemana, byl by jejich favoritem právě on, pro sympatické, ale zcela jasné a pevné vystupování. Jako jeden z mála politiků není zbabělý a dokáže lidi, kteří za ROZUMNÉ kandidují, obhájit (na rozdíl od jiných v současné době populárních politiků, kteří své bývalé blízké spolupracovníky neváhají pro svůj osobní a stranický prospěch hodit přes palubu). Pokud jsou jeho spolupracovníci neprávem médii osočováni (i když má často odlišný osobní názor na věc), bojuje za ně neúnavně, což jasně dokázal v interview pro DVTV, kdy neuhnul a byl pro moderátora velice tvrdým oříškem.

Není vypreparovaným politikem. V životě ve své profesi byl na špici a pro českou kulturu objevil ty největší hvězdy. Vyhovujeme jeho přání, abychom hvězdy, které objevil, nejmenovali. Jejich jména jsou všeobecně známá, ale pan předseda Hannig to považuje v dnešní době za bezpředmětné.

V současné době však neváhal svou úspěšnou profesní dráhu opustit a cele se věnovat práci pro stranu, kterou založil v roce 2002 pod názvem Strana zdravého rozumu, v roce 2009 přejmenovanou na Suverenitu, a nyní zkráceně na ROZUMNÍ.

I když Rozumní nemají žádné velké sponzory, protože ti vědí, že Rozumní budou hájit zájmy voličů a ne těch, kteří „spolu mluví“, volební výsledky Rozumných jsou přesto vždy lepší, než výsledky stran, které byly podporovány milionovými dary velkokapitálu.

Mgr. Petr Hannig kandiduje do Senátu v obvodě Praha 8, který velice dobře zná. Zároveň kandiduje na primátora hl. města Prahy, protože je třeba skloubit, v této nebezpečné době, jak možnost navrhovat zákony (např. zákaz nošení oděvů zahalujících celý obličej), tak odmítnutí hl. města Prahy přijímat za úplatu migranty.

V Praze je nutnost řešit dostavění vnějšího okruhu, dále dostavění komunikace 511 (na kandidátní listině je odborník, který má zařídit urychlené dostavění této komunikace, která uleví provozu ve východní části metropole). Je třeba řešit parkování v Praze a vybudování příměstských železnic typu S Bahn, s přilehlými místními parkovišti, které by ulevily komunikacím přeplněným auty, kterými lidé dojíždějí za prací do města.

Práce v metropoli je víc než dost a problémy je třeba řešit jak zákony (senátor), tak praktickou činností (primátor).